No 2024. gada 1. janvāra publiskās vietās būs jābūt pieejamiem automatizētajiem ārējiem defibrilatoriem. “Rimi Olimpiskajā centrā” jau tagad trīs dažādās ēkas daļās brīvi pieejamās vietās – pie galvenās ieejas, Peldbaseinu un atpūtas kompleksa Klientu apkalpošanas centrā un biroju ēkā – izvietoti automatizētie ārējie defibrilatori (AED) un AMBU elpināšanas maisi un maskas.
“Pateicoties nelielai ierīcei un zināšanām, var glābt dzīvību. AED ir vienkārši lietojami, tie nevar nodarīt kaitējumu, taču sabiedrībā trūkst izpratnes par to izmantošanu. Tāpēc esam veikuši vairākas apmācības, lai katrs “Rimi Olimpiskā centra” darbinieks zinātu un spētu sniegt palīdzību, līdz ierodas mediķi,” stāsta Rimi Olimpiskā centra valdes locekle Inga Zobena. “Aicinām arī citus sporta objektus negaidīt līdz noteiktajam datuma un izvietot AED un apmācīt darbiniekus,” iedrošina I. Zobena.
Automatizētais ārējais defibrilators ir pārnēsājama ierīce, tā izmantošana sirds apstāšanās gadījumos var nodrošināt normālu sirds ritma un asinsrites atjaunošanu līdz brīdim, kad ierodas profesionāla palīdzība. Ja sirds apstāšanās gadījumos pirmajās minūtēs tiek izmantots defibrilators, pacienta izdzīvošanas iespējas ir aptuveni no 50% līdz 75%. Katra minūte kavēšanās izdzīvošanas iespējas samazina par vidēji 10%.
Iekārtas lietošana ir 100% droša, tā lietotājiem sniedz skaidru un saprotamu audio informāciju latviešu valodā par secīgi veicamajām darbībām. Elektriskā izlāde nenotiks, ja ierīce konstatēs kaut visvājāko sirdsdarbību. Savukārt pasargāt sevi no infekcijām sniedzot neatliekamo palīdzību nepazīstamām personām var izmantojot AMBU elpināšanas maisu un masku.
Lejuplādēt pdf